Hlasuj v rubrice Velký soutěžky!!! Hlas se do Lovelyyy klubu!!!

Magické symboly

26. listopadu 2006 v 16:29 | Babetka |  Magie
KRUH - Tenhle jednoduchý symbol vyjadřuje ducha a věčnost. Tři spojené kruhy (trojka je magické číslo) potom symbolizují zemi, nebe a lidstvo anebo ženu, muže a ducha.
TROJÚHELNÍK - Tři vrcholy trojúhelníku mají různé významy, mezi nimi zrození, život a smrt. Trojúhelník postavený na jeden vrchol znamená Měsíc a dívčí tvůrčí sílu, pokud je postavený na základně, znamená Slunce a touhu po nebeském a božském.
KŘÍŽ - Je nejen křesťanským symbolem, ale také spojovníkem dvou protikladů - horizontální a vertikální, světla a tmy, života a smrti.
OKO - Znamená cestu k osvícení a moudrosti, ale také temné síly. Je oknem do duše, a pokud je umístěno v trojúhelníku, tzv. "vševidoucí oko," je symbolem poznání nějakého tajemství!
BLESK - Symbolizuje božský zákon, ať už pozitivní, nebo negativní.
ANKH - Jde vlastně o nilský kříž, který má původ v Egyptě a je symbolem života a nesmrtelnosti.
ČTVEREC - Znamená neměnnost, hmotnost a bezpečí. Je symbolem země. Když je postavený na jednom z vrcholů, symbolizuje naopak pomíjivost. Jinak kruh ve čtverci značí spojení ducha a těla a taky magické proměny!
HEXAGRAM - Jsou to dva rovnoramenné trojúhelníky, které se protínají v šesticípou hvězdu, znamená spojení ohně a vody a tajemství rovnováhy širokého vesmíru.
JING A JANG - Tenhle čínský znak určitě znáš, Jin symbolizuje prázdnotu a negativní energii, zatímco Jang pozitivní energii. Jin a Jang se doplňují a dohromady tvoří kruh.
OBRÁCENÝ KŘÍŽ - Stal se symbolem černé magie a satanismu.
PENTAGRAM - Jde o pěticípou hvězdu, jeden z nejzákladnějších magických znamení, a symbolizuje člověka - spodní cípy nohy, boční ruce a vrchní hlavu. Pentagram s postavou muže s rozpraženýma rukama je symbolem bílé magie,
naopak černou magii symbolizuje obrácený pentagram s kozí hlavou uprostřed.
SPIRÁLA - Znamená cestu z vnitřního světa k vnější duši, může také symbolizovat nekonečno.
SVASTIKA - Otáčející se kříž s rameny zalomenými ve směru hodinových ručiček je znamením energie, zalomení na obrácenou stranu je symbolem černé magie!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama