Hlasuj v rubrice Velký soutěžky!!! Hlas se do Lovelyyy klubu!!!

Discoveryland

26. listopadu 2006 v 22:11 | Babetka |  Disney a Disneyland
V ostatních Dineylandech se jedna část parku jmenuje Tomorrowland (Země zítřka), ta
zobrazuje futuristický pohled na svět - rakety, vetřelci ... Bohužel v dnešní rychlé době se tyto sny stávají brzy skutečností a tak se tvůrci v pařížském Disneylandu pokusili o jiný úhel pohledu. Discoveryland je postaven na počest všem minulým vizionářům a hlavně tomu, jak se jim dařilo odhadnout tehdejší budoucnost, která je v dnešní době realitou. Mnoho velkých jasnovidců žilo v Evropě, a proto se tvůrci zaměřili např. na H. G. Wellse, Leonarda da Vinciho a jejich představy o stroji času. Největší hold ovšem vzdávají Jules Vernovi, velkému francouzskému vynálezci.
Jedna z atrakcí vychází na motivy jeho knihy 20 000 mil pod mořem - je to ponorka kapitána Nema - Nautilus. Po průchodu několika mísností se návštěvníci mohou být
návštěvníci napadnuti mýtickou vodní příšerou.
V jiné Verneho knize popisuje cestu ze Země na Měsíc. Jedna z Disneyho premiérových atrakcí Space Moutain právě popisuje tuto strastiplnou cestu jízdou na horské dráze. Návštěvníci se po nástupu do rakety ocitají v obrovském kanónu mířícího do nebes. Poté jsou vystřeleni a v polotmě se řítí rychlostí 60 km/h nekonečnými zatáčkami a loopingy až dorazí na Měsíc.
Jiná atrakce popisuje cestování v čase - film promítaný v 360 stupních na 9 obrazovkách dává návštěvníkům okusit cestu z doby kamenné přes současnost až do budoucnosti.
Část landu, která je situována dál od vstupu, umožňuje trochu jiný pohled na budoucnost - očima současných vizionářů. Návštěvníci mohou nastoupit do světa Georga Lucase na palubě "Star Tours". Přesně podle Hvězdných válek se pasažéři na letišti budoucnosti
nalodí na vesmírné plavidlo Star Speeder, které pilotuje nováček a že se má co učit... Hodně štěstí!
V této oblasti se také nachází Imagination Institute. Zde na ročním udělování cen Nejlepšího vynálezce roku demonstruje profesor Wayne Salinsky svůj zmenšovací přístroj.
Jak můžete hádat, něco se porouchá a tak stroj zmenší i kromě požadovaného subjektu i vás - diváky. Tento 3D film používá různé speciální efekty a dává atrakci úplně jiný rozměr (a to doslova).
Atrakce v Discoverylandu:
Arcade des Visionaires místo klasických videoher.
Le Visionairum je 360stupňový film o cestování časem podle Jula Verna.
Orbitron - Machines Volantes - klasická pouťová atrakcí, kdy místo labutí létáte v raketkách. Není vhodné pro děti do 1 roku.
Autopia - na rozsáhlé autodráze objevíte radost ze sportovní jízdy. Minimální výška je stanovena na 1,32 m.
Space Mountain - From the Earth to the Moon je pro mnohé návštěvníky tou nejlepší atrakcí. Jde o vzrušující "let" ze Země na Měsíc na palubě raketky katapultované do vesmíru obrovským kanónem. Minimální výška návštěvníka této atrakce musí být 1,32 m. Lze využít systému Fast Pass.
Les Mystéres du Nautilus - navštivte ponorku kapitána Nema z knížky 20 000 mil pod mořem.
Honey, I Shrunk the Audience v překladu "Miláčku, zmenšil jsem obecenstvo". Vše začíná, když profesor Szalinski prezentuje svůj výjmečný objev: zmenšovací přístroj. Nejdříve zmenší děti... a tentokrát je přístroj namířen na vás! Některé scény mohou malé děti pořádně vylekat.
Star Tours je dobrodružnou výpravou do vesmíru na palubě vesmírné lodi z Hvězdných válek. Není doporučeno pro děti mladší 3 let. Lze využít lístku Fast Pass.
L´Astroport Services Interstellaires tvoří pouze videohry, které si můžete zahrát po absolvování Star Tours. Je zde minimální výška 1,02 m.
Disneyland Railroad Discoveryland Station je futuristickou vlakovou zastávkou. Můžete se vydat na projížďku parním vláčekem se zastávkama na Main Street, ve Frontierlandu a Fantasylandu.
Show v Discoveralandu:
Videopolis uvádí svoji show "Mulan, the Legend"


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama